Nie dziwi liczba książek Stephena Kinga na liście horrorów i literatury grozy (7 na 10 tytułów) i pierwsze dwa miejsca na podium. Wszak to król horroru…

Cieszy natomiast 3 miejsce polskich autorów („Zombie.pl” – Robert Cichowlas, Łukasz Radecki), oraz dalsze mistrzów gatunku, jak: Howarda P. Lovecrafta oraz Oscara Wilde (chociaż być może „Portret Doriana Graya” trafił na listę z powodu zbieżności nazwisk tytułowego bohatera – Greya – do bohatera serii erotyków).


Notowanie z dnia:  6 Kwiecień 2016


10
Czarna bezgwiezdna noc

Zbiór 4 minipowieści mistrza grozy, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego z nas.

9
Portret Doriana Graya

Kiedy portret zostaje ukończony, Dorian wyraża życzenie, by nigdy się nie zestarzeć, a na zawsze zachować urodę, jaką na portrecie uchwycił Bazyli.

8
Worek kości

W wieku trzydziestu sześciu lat popularny pisarz, Michael Noonan, traci ukochaną żonę Johannę (Jo), która umiera nagle na parkingu centrum handlowego.

7
cmetarz-zwiezat-b

Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię…).

6
Zew Cthulhu

Wybór najlepszych z najlepszych opowieści grozy H.P. Lovecrafta z legendarnym wstępem „Cień z Providence” Marka Wydmucha i ilustracjami Antoniego Sobeckiego.

5
lsnienie-b

Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów.

4
to-b
To

Derry to małe miasto w stanie Main – nawiedzone miasto – w którym pewnego razu grupa dzieci spotkała TO. Większość z nich miała szczęście, uszła z życiem i wyjechała z Derry. Po dwudziestu latach TO znowu daje o sobie znać…

3
Zombie.pl

Żywe trupy, których przysmakiem jest ludzkie mięso, sieją krwawy terror i spustoszenie na ulicach Gdańska.

2
Po zachodzie słońca

Niewielka wyrwa w otaczającej nas rzeczywistości potrafi sprawić, że świat staje się przerażającym i zadziwiającym miejscem.

bastion-b

Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy. Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, empik.com, kryminał, horror i sensacja
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1378  razy.