Wśród bestsellerów książek popularnonaukowych w empik.com najwięcej dotyczy dylematów Wszechświata (a nawet wszechświatów).

Jednak na 1 miejscu pytanie o to, jak rządzi nami mózg. książka Jerzego Vetulani oraz Marii Mazurek „Bez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg” bestsellerem lipca 2016 roku.


Notowanie z dnia:  28 Lipiec 2016


10
Hiperprzestrzeń

Jeszcze niedawno uczeni odrzucali tego rodzaju pomysły jako dziwaczne spekulacje, dzisiaj znajdują się one wśród najważniejszych tematów podejmowanych przez naukę.

9
wszechswiat-z-niczego-dlaczego-istnieje-raczej-cos-niz-nic-b

Odważna i kontrowersyjna książka Lawrence’a M. Kraussa stanowi dla czytelników zainteresowanych fizyką i kosmologią takie samo wyzwanie, jakim dla zainteresowanych biologią były książki Richarda Dawkinsa.

8
Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić)

Profesorowie Brian Cox i Jeff Forshaw zabierają czytelników w fascynującą podróż na rubieże fizyki XXI wieku, by pokazać, w jaki sposób słynne równanie odzwierciedla strukturę naszej rzeczywistości i jak błędne są powszechne wyobrażenia na jego temat.

7
What if? A co gdyby?

What If? Randalla Munroe to zbiór naukowych odpowiedzi na hipotetyczne i absurdalne pytania ilustrowany przezabawnymi komiksami.

6
Alkoholizm. Grzech czy choroba

mieniły się moje poglądy na temat alkoholizmu. Nadal uważam, że nie jest on grzechem, choć każdy uzależniony popełnia pod wpływem alkoholu grzeszne bądź naganne czyny. Ale mam coraz więcej wątpliwości…

5
Milion lat w jeden dzień

Nie jest to historia wojen, polityki ani doniosłych wydarzeń: Greg zagląda do rzymskich śmietników, egipskich mumii i wiktoriańskich ścieków, wyciągając niezwykłe, zaskakujące, a czasem wręcz niedorzeczne ciekawostki o naszej przeszłości.

4
Jak przestałem kochać design

Plakaty Świerzego, klocki Lego, deska kreślarska ojca i rubryka „Wybraliśmy dla Ciebie” w piśmie „Ty i Ja” to pilnie strzeżone przyczółki w wojnie z peerelowską brzydotą.

3
Anatomia zbrodni. Sekrety kryminalistyki

Dla policyjnych techników nie istnieje zbrodnia doskonała.

2
Od rzezi wołyńskiej do akcji "Wisła"

W swojej książce Grzegorz Motyka opowiada o najtrudniejszym okresie w dziejach dwóch narodów, kreśląc obraz, który na długo pozostaje w pamięci.

ez ograniczeń. Jak rządzi nami mózg

Wybitny neurobiolog Jerzy Vetulani w rozmowie z Marią Mazurek opowiada o tajemnicach skomplikowanego i wciąż nie do końca poznanego organu: ludzkiego mózgu. 
 

Katagoria: bestsellery ebooków, empik.com
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1527  razy.