Profesor Religa wciąż fascynuje czytelników empik.com (5 i 10 miejsce), lecz najbardziej zagadkowa okazała się historia genialnych matematyków ze Lwowa.

Śmierć autora skłoniła też czytelników do sięgnięcia po jego autobiografię – „W pośpiechu” Tadeusza Konwickiego na 7 miejscu notowania.


Notowanie z dnia:  19 Styczeń 2015


10
religa-czlowiek-z-sercem-w-dloni-b

Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu Bogowie opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi.

9
corka-stalina-b

Swietłana Alliłujewa w ostatnim wywiadzie i pierwszej – najgłośniejszej książce z pełną, często bolesną otwartością opowiada o swojej rodzinie…

8
vogue-za-kulisami-swiata-mody-b

Brzmi jak bajka, ale za glamourową fasadą kryje się brzydka prawda o bezwzględnym i brutalnym biznesie, którego ofiarami często stają się modelki głodzące się, by osiągnąć „rozmiar zero” oraz pracownicy modowych magazynów spełniający dziwne zachcianki fotografów, kreatorów i gwiazd.

7
w-pospiechu-b

Książka jest żywym zapisem spotkań, wplecione są w nią jednak także różnego rodzaju archiwalne, rękopisowe teksty: felietony, urywki noweli, fragmenty scenariusza filmowego.

6
michael-jordan-zycie

Kultowa biografia króla koszykówki, powszechnie uznawana za najlepszą książkę o Michaelu Jordanie, jaka kiedykolwiek się ukazała.

5
religa-biografia-najslynniejszego-polskiego-kardiochirurga-b

Bezpośredni, szczery, pogodny. Ufny, za swoimi stawał murem. Chętnie dzielił się wiedzą, umożliwiał awans. Ale nie zniósłby, gdyby mu ktoś stawiał pomnik z cnót.

4
dziennik-anne-frank-b

Zwykłe mieszkanie w centrum Amsterdamu nagle staje się schronieniem, więzieniem i całym światem dla żydowskiej nastolatki Anne, jej rodziny i znajomych

3
zew-lodu-b

Ta książka powstała w ekstremalnych warunkach: podczas dramatycznej zimowej wyprawy na Nanga Parbat (8126 m .n.p.m.), jeden z najniebezpieczniejszych ośmiotysięczników.

2
po-prostu-tini-stoessel-martina-ksiazka-o-mnie-b

Mnóstwo ciekawostek, osobistych informacji, nieznanych sekretów z życia aktorki.

genialni-lwowska-szkola-matematyczna

Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Mazur, Antoni Łomnicki i wielu innych uczonych tworzyło w latach międzywojennych tzw. lwowską szkołę matematyczną. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, biografie i dokument, empik.com
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1982  razy.