Autobiografia Stanisława Grzesiuka „Pięć lat kacetu” wzbudziła największe zainteresowanie klientów księgarni empik.com we wrześniu.

Książkę, mającą swą premierę w 1961 roku, czyta Arkadiusz Bazak. Niemal cała doba słuchania (z kilkoma godzinami na drzemkę).


Notowanie z dnia:  09 Wrzesień 2016


10
Miedzianka. Historia znikania

Filip Springer przez ponad dwa lata szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego miasteczko z siedmiowiekową tradycją zniknęło z powierzchni ziemi.

9
Lobotomia 3.0

Zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki, nie bez racji określane, jako zbrodnia założycielska III RP, przeszło do historii…

8
Nowy car. Wczesne lata i rządy Władimira Putina

Napisana z wielkim rozmachem, kompletna biografia aktualnego prezydenta Rosji, która śledzi jego losy od spowitego tajemnicą, pozbawionego wygód dzieciństwa aż do dzisiejszych czasów…

7
Egzekutor

Stefan Dąmbski, w wieku zaledwie siedemnastu lat został tytułowym egzekutorem – od 1942 wykonującym wyroki na polskich kolaborantach, Niemcach, Ukraińcach, a później na przedstawicielach nowej władzy ludowej.

6
Księga z San Michele

Jako 18-letni student medycyny Axel Munthe odkrył w 1875 roku wyspę Capri, gdzie zauroczyła go maleńka kapliczka San Michele.

5
Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu

Swój sukces życiowy Nick przypisuje postawie streszczającej się w dewizie „wiara w działaniu”.

4
czerwony-alert-b

Browder kreśli drastyczny portret Rosji, w której działalność przestępcza zakrojona na szeroką skalę

3
Gershwin

George Gershwin – człowiek, który jako jeden z pierwszych artystów usiłował skojarzyć pewne elementy jazzu z muzyką symfoniczną.

2
taka-jestem-i-juz

Wspomnienia i felietony Magdaleny Zawadzkiej, jednej z najlepszych polskich aktorek, napisane lekko i z humorem. Pod tą lekkością kryje się jednak wiele głębokich przemyśleń.

Pięć lat kacetu

Druga cześć autobiografii Grzesiuka. Losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. 
 

Katagoria: bestsellery audiobooków, biografie i dokument, empik.com
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2303  razy.