gatunek: reportaż

Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia

Witold Szabłowski rusza na Ukrainę, by odnaleźć ostatnich żyjących świadków tamtych wydarzeń. Jako pierwszy szuka odpowiedzi na pytanie: kim byli Ukraińcy, którzy pomogli wówczas Polakom?

Read More

Jeszcze jeden oddech

Jeszcze jeden oddech to szczera, wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. Zapis determinacji i świadectwo walki.

Read More

Wspinaczka

W 1996 r. na Mount Evereście dwie komercyjne wyprawy kierowane przez charyzmatycznych liderów, Scotta Fischera i Roba Halla, znalazły się w potrzasku, zaskoczone podczas zejścia przez niezwykle gwałtowną nawałnicę.

Read More

Rezydencja. Sekretne życie Białego Domu

Światowy bestseller cenionej dziennikarki, która spędziła cztery lata w Białym Domu. Powstał dzięki wielu godzinom rozmów z byłymi członkami personelu, pierwszymi damami i rodzinami prezydentów.

Read More

Miedzianka. Historia znikania

Filip Springer przez ponad dwa lata szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego miasteczko z siedmiowiekową tradycją zniknęło z powierzchni ziemi.

Read More

Wykluczeni

Książka Artura Domosławskiego to zbiorowy portret ludzi bez głosu i reprezentacji. Przegranych, poniewieranych i wydziedziczonych.

Read More

Ostatni Rosjanin

Oliver Bullough oferuje portret Rosji, jakiego jeszcze nie było, śledzący współczesne kontury rosyjskiej duszy…

Read More
 

Znajdź książkę


Polecamy

Tadeusz Meszko - 10 przykazań genów