Książka dla dzieci i młodzieży

Od 28 lutego do 2 marca 2014 w Poznaniu.

www_targiksiazki_pl_pl

Poznańskie Spotkania Targowe  są wyjątkowym wydarzeniem  łączące przyjemne z pożytecznym – zabawę z promocją czytelnictwa. Towarzyszy  im bogaty i niezwykle atrakcyjny  program wydarzeń, który przyciąga publiczność targową. W 2013 roku odwiedziło je 37 tys. osób (łącznie z odbywającymi się w tym samym czasie Targami Edukacyjnymi).

 

Celem Poznańskich Spotkań Targowych jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pokazanie, jak obecność dobrych i mądrych lektur jest ważna w życiu. Adresatami targów są więc przede wszystkim dzieci, młodzież. Targi te są również ważnym miejscem spotkań dla pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, środowisk naukowych.

Targi Książki w Poznaniu odwiedzają największe sławy polskiej literatury dziecięcej, wybitni ilustratorzy oraz znani przyjaciele dzieci. Miłośnicy czytelnictwa mogą spotkać się z ulubionymi pisarzami i ilustratorami. Stoiska wystawców są oblegane, a handlowcy mają  naprawdę mnóstwo pracy. ”…Przywieźliśmy  za mało książek, nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji i tak dużego  zainteresowania. Targi  organizowane w Poznaniu mają bardzo dobrą formułę, przychodzą na nie całe  rodziny, znajdują tu tyle atrakcji, że  spędzają  kilka godzin…” –  powiedziała uczestniczka targów  w 2013 r. Elżbieta  Cichy  z  Agencji Edytorskiej  EZOP.

Źródło
 
 

Katagoria: Targi książek
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 425  razy.