Nagrody Magazynu Literackiego KSIĄŻKI – wydarzenie roku 2013

Nagrodę za Wydarzenie Roku redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Wydawnictwu Egmont Polska za rozmach i efektywność proczytelniczej akcji „Czytam sobie”

„Czytam sobie” to masowa obecność komunikatu „czytanie jest przyjemne, czytanie jest dobrą zabawą, czytanie jest radością” w mediach elektronicznych i tradycyjnych. To sposób na komunikację dzieciom pewnego stanu świadomości – przekazu dotyczącego pozytywnych wpływów czytania na całe ich przyszłe życie. W sposób nie odstręczający od nauki, lecz wprost przeciwnie – ukazujący, że książka może stać się najlepszym przyjacielem dziecka, i to na długie lata.

Paweł Waszczyk, „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” nr 1/2014, dodatek „Książki Roku”

 

W tym roku redakcja przyznała również Nagrodę Specjalną za Najlepszą Publicystykę – otrzymuje je wydawnictwo Biały Kruk za publikację „Oburzeni”.

Autorzy tekstów zawartych w książce „odsłaniają mechanizmy funkcjonowania systemu, który jest swoistym mikstem epoki PRL z demokracją, wolnego rynku z gospodarką mafijną, wolności ze swawolą, kultury z dehumanizacją życia. Wypowiadają się na tych łamach, nieraz bardzo błyskotliwie, ludzie o dużej wiedzy, wybitni myśliciele, doświadczeni działacze – wszyscy mocno zatroskani.

Piotr Dobrołęcki „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” nr 1/2014, dodatek „Książki Roku”

 

Po raz czwarty wręczono również Nagrody miesięcznika „Notes Wydawniczy”:

  • Wydawnictwu Nasza Księgarnia – za pielęgnację bezcennej dla polskiej kultury marki, odważne wchodzenie w nowe segmenty wydawnicze oraz umiejętne łączenie biznesu z odpowiedzialnością za rynek
  • Wydawnictwu Prószyński Media – za skuteczne opieranie się wiejącym nie zawsze w plecy rynkowym podmuchom, kontynuację najlepszych wartości marki i śmiałe eksplorowanie nowych obszarów.

 

Źródło
 
 

Katagoria: Nagrody literackie
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 546  razy.