Bologna Ragazzi Award 2014 dla Urszuli Palusińskiej

Książka Majn alef bejs Jehoszue Kaminskiego z ilustracjami Urszuli Palusińskiej zdobyła główną nagrodę w kategorii Non-Fiction w konkursie Bologna Ragazzi Award 2014!

7-urszula_palusinska

 

8-urszula_palusinska

„Majn Alef Bejs”, książka opublikowana przez Żydowskie Stowarzyszenie Czulent (2013) to rymowanki prezentujące alfabet żydowski. Ukazały się w ramach serii wydawniczej „A Majse” (w języku jidisz to „bajka”), obok wyliczanek i wierszy prezentujących najważniejsze święta żydowskie. Naczelną ideą tych książek jest pokazanie, w atrakcyjny dla dzieci sposób, tradycji, religii i historii związanych z judaizmem. Książki są przekazywane nieodpłatnie dzieciom pochodzenia żydowskiego w całej Polsce.

Urszula Palusińska (ur. 1984) jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie też mieszka i pracuje. Zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci, jak również tworzeniem filmów animowanych. Jej praca dyplomowa zatytułowana „Coś w tym gatunku” zdobyła m.in. nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie.

BolognaRagazzi Award to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie ilustracji książki dziecięcej. Konkurs od wielu lat organizowany jest przez Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży w Bolonii. Biorą w nim udział najpiękniejsze książki dla dzieci z całego świata. Międzynarodowe jury ocenia przede wszystkim walory graficzne i edytorskie publikacji w 5 kategoriach: Fiction, Non Fiction, Opera Prima (dla debiutantów, za odkrycie nowych talentów), New Horizons (sekcja krajów arabskich, Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki) i Digital (aplikacje). Ilustracje Palusińskiej do „Main Alef Bejs” nagrodzone zostały w kategorii Non Fiction. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 1000 książek z 42 krajów. Wręczenie nagród nastąpi pierwszego dnia targów – 24 marca 2014 r.

Źródło
 
 

Katagoria: Nagrody literackie
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 1013  razy.