Bestsellery Empiku 2013

Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Sapkowski, Ewa Chodakowska, Joanna Sarapata, Martyna Wojciechowska, Depeche Mode oraz Dawid Podsiadło – to między innymi Ci twórcy i artyści zyskali największe uznanie odbiorców w 2013 roku i ich produkty sprzedawały się w Empiku najlepiej.

Zwycięzców istniejącego już od 15 lat plebiscytu wyłaniają klienci salonów Empik i sklepu empik.com – każdy zakup dokonany w ciągu całego roku to głos oddany na daną książkę, muzykę, film, grę, czasopismo i kolekcję autorką. Plebiscyt gromadzi liczbę głosów bliską całej polskiej populacji (40 milionów) i jest wiarygodnym i obiektywnym źródłem informacji na temat gustów i zainteresowań Polaków oraz trendów na polskim rynku.

 

Literatura polska

W kategorii literatura polska zwyciężył Zygmunt Miłoszewski. Choć na liście polskich bestsellerów królowały przez cały rok książki Anny Ficner-Ogonowskiej, wymieniając się miejscami na topie i zbierając w sumie – jako cykl – najwięcej głosów, jako pojedynczy tytuł zgromadził ich najwięcej „Bezcenny”.

zobacz info o książce

Literatura obca

Czytelnicy literatury obcej drugi rok z rzędu najchętniej sięgali po publikację brytyjskiej pisarki o pseudonimie E L James. W 2012 r. zwyciężyła pierwsza część trylogii – „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, rok 2013 należał natomiast do „Nowego oblicza Greya”.

nowe-oblicze-greya-b

 

Fantastyka

W kategorii fantastyka bezkonkurencyjnie zwyciężył Andrzej Sapkowski z kontynuacją losów wiedźmina Geralta. Statuetka za „Sezon burz. Wiedźmin” to już trzecie wyróżnienie dla tego autora. Poprzednio otrzymał je za „Narrenturm” i „Bożych bojowników”.

sezon-burz-b

 

Poezja

W dziale poezja wygrała antologia „Chwasty polskie” z erotykami wybranymi przez Daniela Olbrychskiego. Najpopularniejszym tytułem gatunku biografie i literatura faktu okazał się „Dowód” Ebena Alexandra, który opisał swoje przeżycia z okresu śpiączki. Wśród książek dla dzieci zwyciężyła publikacja „Violetta.Sekretnik”.

 

Poradniki

W dziedzinie poradników rok 2013 należał do Ewy Chodakowskiej, która zaproponowała Polakom w dwóch publikacjach zmianę trybu życia i pracę nad sobą. Ostatecznie zwyciężyła książka „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską” walcząca o palmę pierwszeństwa m.in. z publikacjami Beaty Pawlikowskiej.

zobacz info o książce

 

Źródło
 
 

Katagoria: Nagrody literackie
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 967  razy.