Konkurs z Wrocławiem i Szekspirem w tle

Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG ogłosiło ósmą edycję ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016.

 

Tym razem, ze względu na przypadającą w tym roku 400. rocznicę śmierci Szekspira, młodych adeptów sztuki pisania będzie musiała zainspirować właśnie jego twórczość. Do udziału w warsztatach zakwalifikowanych zostanie do 24 uczestników, którzy w terminie do dnia 31 marca 2016 roku włącznie nadeślą na adres redakcja@portalkryminalny.pl niepublikowane dotąd w żadnej formie opowiadanie lub szkic opowiadania,

Nagrodą w konkursie jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 31 maja-4 czerwca 2016, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Podczas siedmiu poprzednich edycji nagrodziliśmy już 161 uczestników, ukazały się dwa zbiory opowiadań z warsztatów: „Zaułki zbrodni” (Wydawnictwo Dolnośląskie, opowiadania z lat 2009 i 2010) oraz „Czas zbrodni” (Wydawnictwo EMG, opowiadania z lat 2011-2014). Kilku uczestników wydało swoje powieści, między innymi Marta Guzowska (która za swoją debiutancką „Ofiarę Polikseny” zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru), Agnieszka Krawczyk, Anna Trojan, Bartłomiej Biesiekirski, Joanna Marat, Piotr Bolc i Mateusz Lemberg. Warto zatem próbować.

Aby wypełnić formularz zgłoszeniowy, należy zaakceptować regulamin konkursu.

 

Źródło: portalkryminalny.pl
 
 

Katagoria: Konkursy literackie
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 6427  razy.