Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

172b29f8961549dc218b09ab727130667608caef7006490.jpg

 

Od początku istnienia wydawnictwa przywiązujemy wielką wagę do jakości estetycznej i edytorskiej książek dziecięcych. Staramy się wyznaczać w tej dziedzinie najwyższe standardy. Z dumą i satysfakcją obserwujemy dynamiczny rozwój polskiej ilustracji książkowej, w którym i my mamy swój udział, i kibicujemy jej międzynarodowym sukcesom.

 

Polskie książki dla dzieci coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w świecie, a my chcemy wspomagać ten proces. Jednym z naszych celów jest także budzenie potencjału tkwiącego w młodych twórcach. Dlatego ogłaszamy pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014. Mamy nadzieję, że stanie się on kolejnym pozytywnym impulsem, dzięki któremu polska (i nie tylko) książka dziecięca będzie stawać się jeszcze lepsza.

 

Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.

Do udziału w konkursie zapraszamy debiutantów i doświadczonych twórców, z Polski i z zagranicy, występujących indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę.

Ocenie podlegać będą: jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzględniającą dziecięcą wrażliwość.

 

W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:
1. Nagroda główna w wysokości 2500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe – przyznawane przez jury międzynarodowe.

2. Nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
3. Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

 

Prace konkursowe należy nadsyłać od 15 listopada do 15 grudnia 2014 roku na adres:

Wydawnictwo Dwie Siostry

al. 3 Maja 2 m. 183

00-391 Warszawa

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 lutego 2015 roku na stronie internetowej konkursu.

 

Regulamin konkursu

 

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Źródło
 
 

Katagoria: Konkursy literackie
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 459  razy.