Ścieżki Północy
Gatunek:
Wydawca:
Premiera: 07 Październik 2015

Książka drukowana

Książka elektroniczna
Formaty e-pub: E-PUB, MOBI

 

 

Gdy ją poznał, miała we włosach czerwoną kamelię. I była żoną jego wuja. Ten obraz utkwi w pamięci Dorriga na zawsze. Będzie miał go przed oczami, gdy wyjedzie na front w 1940 roku, gdy jako australijski żołnierz zostanie pojmany przez Japończyków, gdy trafi na budowę Kolei Śmierci, łączącej Syjam z Birmą, gdy przejdzie przez zielone piekło ukrytego w głębi dżungli obozu i z listu dowie się, że Amy zginęła w tragicznym wypadku.

Po wojnie Dorrigo Evans zostanie uznanym chirurgiem w Melbourne i powszechnie podziwianym autorytetem moralnym. Jego bohaterska postawa w obozie, walka o każdego z więźniów dziesiątkowanych przez choroby, monsunowe deszcze, upał, wycieńczającą pracę i brutalnych strażników stanie się tematem niezliczonych artykułów w prasie. Ale Dorrigo nie czuje się bohaterem. Nie tylko dlatego, że na co dzień jest hipokrytą i zdrajcą względem swojej żony. Zresztą we wszystkich kobietach, które poznał, szukał nie ucieczki od Ellie, lecz zapomnienia o Amy. Na którą pewnego dnia natknie się przypadkiem na ulicy.

„Ścieżki północy” są dedykowane więźniowi 335, ojcu autora, który w czasie II wojny światowej jako jeniec pracował przy budowie Kolei Birmańskiej.

 
 
 
 

Katagoria: ebooki, książki drukowane
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 851  razy.