Tom 2. Wybrane działania


opracowanie zbiorowe

 
podstawy-pielegniarstwa-tom-2-wybrane-dzialania-pielegniarskie-2cd-podrecznik-dla-studentow-i-absolwentow-kierunkow-pielegniarstwo-i-poloznictwo-b
Gatunek:
Wydawca:
Premiera: 01 Luty 2011


 

 

Kolejne, uzupełnione wydanie podstawowego podręcznika pielęgniarstwa. Treści właściwe poprzedza rozdział poświęcony opisowi samokierowania procesem kształcenia umiejętności pielęgniarskich.

W książce przedstawiono kolejno działania wynikające z funkcji zawodowych pielęgniarki. Każdy z bloków tematycznych zawiera podstawowe uwarunkowania realizacji tych działań i odniesienie do aktualnych regulacji prawnych w tym zakresie. Szeroko rozbudowany jest dział opisujący postępowanie opiekuńcze pielęgniarki. Redaktorzy wyszli bowiem z założenia, że najstarsza i najbardziej unikatowa dziedzina działalności pielęgniarek nie może być potraktowana fragmentarycznie w procesie ich przygotowania do zawodu. W części tej zaprezentowane zostały najnowocześniejsze i dostępne na rynku materiały, środki i sprzęt wykorzystywany do pielęgnacji pacjentów z ograniczoną wydolnością samoobsługową.

Wartościowym uzupełnieniem II tomu podręcznika jest nowe opracowanie zestawu filmów z serii „Wybrane umiejętności pielęgniarskie”.

 
 
 
 

Katagoria: książki drukowane
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 371  razy.