nowa-fizyka-i-nowa-teologia-b
Gatunek:
Wydawca:
Premiera: 11 Wrzesień 2014


Książka elektroniczna
Formaty e-pub: E-PUB, MOBI

 

 

W jaki sposób los człowieka jest złączony z losem Wszechświata? Jaki jest bilans kilku wieków współistnienia chrześcijaństwa i nauk przyrodniczych? Dlaczego Wielkie Pytanie nie powoduje, że inne pytania są małe?

Chrześcijaństwo stworzyło system wartości, który – zrośnięty z europejską kulturą – legł u podstaw ideałów do dziś kształtujących wiele postaw współczesnego człowieka. Nauki empiryczne nie tylko doprowadziły do eksplozji nowoczesnej techniki, zmieniającej oblicze świata, ale wytworzyły specyficzny styl myślenia; styl, który – choć w swej istocie dostępny dla nielicznych – stał się obowiązującą regułą niemal dla wszystkich. Niestety, wraz z powstaniem empirycznej metody badania świata drogi myśli religijnej i myśli naukowej rozeszły się.

Jak doprowadzić myśl teologiczną do jawnego „spięcia” z współczesnymi naukami, których symbolem jest „nowa fizyka”? Michał Heller, wybitny uczony, snując rozważania o „nowej teologii” dla naszych czasów, jeszcze raz udowadnia, że to, co twórcze w „nowej teologii”, zawsze jest ostatecznie powrotem do źródeł.

 
 
 
 

Katagoria: ebooki, książki drukowane
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 405  razy.