malownicze-wymarzony-dom-b
Gatunek: ,
Wydawca:
Premiera: 18 Luty 2014


 

 

Czasem, by spełnić swoje marzenia, trzeba zacząć wszystko od nowa. Zajrzyj do Malowniczego. Tu zawsze jest czas, by się uśmiechnąć i porozmawiać.

Magda vel Madleine albo ciocia Madzia. Bohaterka o zranionym lecz silnym sercu podejmuje spontaniczną decyzję, wywołaną życiowymi perturbacjami i przykrymi doświadczeniami by uleczyć skrzywdzonego ducha. Za jej śladem podążają inne zbłąkane dusze: Julka, która pragnie rozwikłać rodzinną tajemnicę. Mała Marcysia, która potrzebuje mamy. Ania, która szuka ciepła, rodziny i pomocy. Krysia, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze ciasteczka, by zapomnieć o własnym.

Nieoczekiwany uśmiech losu przynosi bohaterkom przyjazd do Malowniczego – małego, położonego u podnóża Sudetów miasteczka, które płynie własnym, niespiesznym strumieniem. Początkowo kapryśny i niechciany przypadek, jakim jest spadek w postaci domu, staje się w efekcie dla Magdy talonem na szczęście, tym bardziej kiedy spotyka na swojej drodze Michała…
Dom, który kapryśnie nie pozwala się odrzucić, otacza swoim ciepłem, wsparciem i miłością. Wywraca bohaterkom dotychczasowe życie do góry nogami, dając im w zamian poczucie siły i bezpieczeństwa. To tam znajdują schronienie przez złem całego świata, tworzą swoje własne wyśnione królestwo.

Równoległa opowieść o kolejach życia nowo przybyłych mieszkanek to czarująca, wielowątkowa powieść obyczajowa ze sporą dawką sekretów do odkrycia w tle. Opowiada o wydarzeniach, które choć przytrafiły się przed laty, nadal dają o sobie boleśnie znać.

Magdalena Kordel stworzyła wzruszającą historię, pełną plejady barwnych osobowości, która wciąga w dynamiczny rozwój wydarzeń. Czytelnik odnajdzie tu sytuacje, które mogą lub mogły przydarzyć się jemu samemu i całkowicie wsiąka w ich rytm. Odskocznia od codzienności dodatkowo okraszona jest kolorytem wymarzonego, tajemniczego domu, który skupia w sobie wszystkie zbolałe serca z deficytem miłości. Nie pozbawiona humoru opowieść o spełnianiu marzeń i odnajdywaniu własnego miejsca w świecie. O miłości, która nadaje życiu sens.

 
 
 
 

Katagoria: książki drukowane
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 501  razy.