Dieta warzywno-owocowa a harmonia ducha
Gatunek: ,
Wydawca:


 

 

Publikacja ks. dr. Zbigniewa Werry porusza niezwykle interesujący aspekt przemian duchowych oraz weryfikacji ludzkich postaw zachodzących u osób przebywających w Sofrze i korzystających z diety warzywno–owocowej. Na potwierdzenie tych faktów autor przytacza szereg wypowiedzi, w których zawarte są refleksje i doznania jakich te osoby doświadczyły podczas kuracji.

Ks. dr Zbigniew Werra jest doktorem nauk humanistycznych, kapłanem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1996, obecnie przebywa u Księży Filipinów w Bytowie. Pracuje w Zakładzie Filozofii i Kultury Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

Jego zainteresowania problematyką psychologii małżeństwa i rodziny zaowocowały pracą magisterską pt. „Ideał postaw rodzicielskich młodzieży z rodzin rozbitych. Badania empiryczne”, a także licencjatem z teologii małżeństwa i rodziny uzyskanym na Wydziale Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w wWarszawie. Efektem rozwoju naukowego ks. Zbigniewa Werry są studia doktoranckie ukończone w Instytucie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dysertacja doktorska na temat: „Działalność duszpasterska kapelanów wojskowych w 2. Korpusie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie 1941-1947″, którą obronił w Akademii Pomorskiej w Słupsku w 2006 roku. Obecnie przygotowuje publikację habilitacyjną dotyczącą znaczenia zbrodni katyńskiej w kontekście próby zmiany tożsamości narodowej polaków.

W Instystucie Zdrowia SOFRA prowadzi seminaria pt. „Harmonia ducha i ciała”, które są połączone z kierownictwem duchowym, a w czasie poprzedzającym Adwent prowadzi rekolekcje dla gości Instytutu.

 

Na 1 miejscu w notowaniu (notowaniach):


 
 
 

Katagoria: książki drukowane
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 993  razy.