DDD dla architektów oprogramowania
Gatunek:
Wydawca:
Premiera: 30 Wrzesień 2016

Książka drukowana

 

 

Sprawne budowanie dużych systemów oprogramowania jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy trzeba spełnić specyficzne wymagania biznesowe. Programowanie dziedzinowe, zwane w skrócie DDD, jest nowatorskim podejściem do projektowania architektury oprogramowania, pozwalającym na szybkie uzyskiwanie pożądanych efektów. Wielu architektów stosuje DDD wyłącznie jako techniczny zbiór narzędzi i nie wykracza poza wykorzystywanie wzorców taktycznych. Tymczasem dopiero pełne wykorzystanie strategicznych wzorców projektowych DDD pozwoli na prawdziwie skuteczne projektowanie skomplikowanych systemów oprogramowania.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla architektów aplikacji skali korporacyjnej. Zawarto tu wyczerpujący opis zbioru narzędzi DDD i ich stosowania do projektowania różnych systemów, a także w przystępny sposób pokazano aspekty praktycznego wykorzystania nowych technik, takich jak wzorce CQRS czy magazynowanie zdarzeń. Są one stosowane z upodobaniem przez wielu praktyków DDD. Zaprezentowano tu wiele przykładów i cennych wniosków. Jednym słowem, jest to kompletny podręcznik, z którego skorzystają wszyscy deweloperzy oprogramowania, niezależnie od posiadanego doświadczenia.

W książce przedstawiono następujące zagadnienia:

  • wprowadzenie do DDD i główne zasady tego podejścia do projektowania,
  • zastosowanie DDD w różnych architekturach, włącznie z architekturą
  • sześciokątną, SOA, REST, CQRS, sterowaną zdarzeniami oraz Data Fabric (Grid),
  • zasady projektowania z wykorzystaniem encji i obiektów wartości,
  • praktyczne stosowania takich technik DDD, jak zdarzenia dziedziny, moduły, agregaty,
  • zasady implementacji integracji modelu z wykorzystaniem mapowania kontekstu oraz dziedziny głównej z kontekstami ograniczonymi,
  • techniki projektowania repozytoriów dla rozwiązań ORM, NoSQL i wielu innych.
 
 
 
 

Katagoria: książki drukowane
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 1 rok temu.
Publikacja była czytana: 399  razy.