Historia krain i miejsc legendarnych to idealna lektura na krótkie, zimowe dni. A jeśli rzecz jest napisana przez Umberto Eco – to nie ma wyjścia – trzeba przeczytać tę książkę.


Notowanie z dnia:  07 Grudzień 2013


10
w-domu-krotka-historia-rzeczy-codziennego-uzytku-b
Bryson Bill

Historia życia domowego nie jest wyłącznie historią łóżek, sof i pieców kuchennych, jak mgliście oczekiwałem, lecz dziejami szkorbutu, guana, wieży Eiffla, pluskiew, wykradania zwłok i prawie wszystkiego innego, co się kiedykolwiek wydarzyło.

9
abba--historia-supergrupy-b
Palm Carl Magnus

Kompletna biografia szwedzkiego zespołu, który dokonał czegoś, co nie udało się nikomu wcześniej: wykroczył ze swoimi piosenkami poza granice kraju i stał się jedną z największych gwiazd muzyki pop wszech czasów.

8
jezyk-rzeczy-b

Z jakiego powodu niektóre przedmioty stają się fetyszami a inne archetypami? Jakie rytuały towarzyszą użytkowaniu przedmiotów i czy Włosi odbierają telefon tak samo jak Brytyjczycy?

7
scenografia-b
Starski Allan, Stanisławska Irena

„Scenografia” Allana Starskiego to wejście w magiczny świat filmu od jego wizualnej strony.

6
banksy-nie-ma-jak-w-domu-wydanie-ii-uaktualnione-b
Wright Steve

„Nie ma jak w domu” – hołd dla sztuki Banksy’ego i wnikliwy obraz artysty, który znany jest z tego, że nic o nim nie wiadomo.

5
thirty-seconds-to-mars-b

Thirty Seconds To Mars – jego zespół, który cieszy się kultowym statusem… Oto pierwsza poświęcona im biografia. Wnikliwy, bogato ilustrowany portret: na scenie, planie filmowym i w życiu prywatnym.

4
design-b
Kaniewski Janusz

Wielowątkowa opowieść o designie autorstwa Janusza Kaniewskiego, jednego z najbardziej wszechstronnych i uznanych projektantów młodego pokolenia.

3
bon-jovi-kiedy-bylismy-piekni-b

Może sądzicie, że znacie Bon Jovi, ale czytając tę książkę, przekonacie się, że jesteście w błędzie. W środku znajdziecie…

2
the-beatles-jedyna-autoryzowana-biografia-b

The Beatles to rzetelne i kompletne dzieło, które aktualizuje historię członków zespołu o informacje na temat ich solowych karier i życia prywatnego.

historia-krain-i-miejsc-legendarnych-b

Po Historii piękna, Historii brzydoty i Szaleństwie katalogowania autor zabiera nas w podróż do tych odległych i nieznanych ziem, pomaga poznać ich mieszkańców, namiętności, bohaterów, a nade wszystko tłumaczy, dlaczego są one dla nas tak istotne. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, sztuka
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 437  razy.