Po raz trzeci od 2004 roku Dan Brown wspiął się na szczyt listy bestsellerów w USA – wynika z listy 100 najlepiej sprzedających się książek minionego roku opublikowanej przez dziennik „USA Today”.

Brown po raz pierwszy znalazł się na podium w 2004 roku z powieścią „Kod Leonarda Da Vinci”. Sukces ten powtórzył w 2006 roku, kiedy książka została sfilmowana z Tomem Hanksem w roli głównej (ekranizacja tegorocznego bestsellera „Inferno” planowana jest na 2015 rok).

Źródło

 

 

Warto wspomnieć, że aż 6 na 10 książek zostało wydanych w Polsce.

Ale jedna jest w zapowiedzi na maj (Sycamore Row – przez Albatros), a drugiej wydano już 6 wcześniejszych tomów – więc i 7 zapewne zostanie wkrótce wydany (Dziennik cwaniaczka). tak więć z listy 10 USA Today nieznana w Polsce jest przyszłość jedynie 2 pozycji.


Notowanie z dnia:  31 Grudzień 2013


10
wielki-gatsby-b
F. Scott Fitzgerald

Najsłynniejsza powieść F. Scotta Fitzgeralda – w chwili ukazania się została uznana za najpełniejszy obraz „straconego pokolenia”, którego dojrzewanie do dorosłości przypadło na lata pierwszej wojny światowej.

9
killing-jesus-b
Bill O’Reilly, Martin Dugard

Książka jeszcze nie wydana w Polsce.

8
allegiant-b

Książka jeszcze nie wydana w Polsce.

7
zaginiona-dziewczyna-b

„Zaginiona dziewczyna” to arcydzieło opowiadające o małżeństwie, w którym bardzo, ale to bardzo źle się dzieje.

6
sycamore-row-b
John Grisham

Premiera książki w Polsce przewidziana na maj 2014 roku.

5
gwiazd-naszych-wina-b

Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena.

4
bezpieczna-przystan-b
Nicholas Sparks

Kiedy w niewielkim miasteczku Southport na południu USA pojawia się tajemnicza młoda kobieta, mieszkańcy zadają sobie pytanie, co skłoniło ją do rozpoczęcia życia w tym odizolowanym miejscu.

3
wimpykidhardluck-b
Jeff Kinney

Książka jeszcze nie wydana w Polsce.

2
niezgodna-b-2014-filmowa

Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

inferno-b

Robert Langdon, światowej sławy specjalista w dziedzinie symboli, budzi się w zupełnie obcym miejscu w szpitalnym łóżku. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu, ani skąd się wziął tajemniczy przedmiot, który znajduje w swojej marynarce. 
 

Katagoria: Bestsellery 2013, bestsellery drukowane
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 628  razy.