Matematyka w otoczeniu roślin.

To nie tylko sposób na harmonię ducha  – ale i podsumowanie listy bestsellerów książek z dziedziny nauk ścisłych lutowego notowania księgarni EMPiK.


Notowanie z dnia:  18 Luty 2014


10
szczesliwy-x-matematyka-na-codzien-b

W jaki sposób wyszukiwarka Google’a przeszukuje Internet? Z iloma partnerami trzeba się spotykać, by wreszcie znaleźć tego jedynego? Jak przedłużyć żywot materaca, w odpowiedni sposób go odwracając? To właśnie matematyka potrafi dać właściwą odpowiedź na te pytania!

9
podroz-do-granic-wszechswiata-przewodnik-astronomiczny-krolewskiego-obserwatorium-w-greenwich-b

Bogato ilustrowany przewodnik „Podróż do granic Wszechświata” wydany pod egidą Królewskiego Obserwatorium w Greenwich wyznacza standardy dla innych tego rodzaju publikacji zarówno pod względem treści, jak i sposobu jej prezentacji

8
zagadka-teorii-kwantow-b

Większość autorów skrupulatnie pomija temat głębszego znaczenia mechaniki kwantowej, obszaru, gdzie w sposób nieuchronny musi dojść do spotkania fizyki ze świadomością.

7
6
biologia_campbell-b

Pierwsze polskie wydanie długo oczekiwanego podręcznika pt: „Biologia” Neil A Campbella.

5
zmyslowe-zycie-roslin-co-wiedza-rosliny-b
Daniel Chamovitz

Rośliny i ich zmysły? Czy to w ogóle możliwe? Owszem! W krótką podróż po świecie roślin, które widzą, czują, a być może nawet słyszą zaprasza ich wybitny znawca Daniel Chamowitz.

4
na-wlasne-oczy-o-samodzielnych-obserwacjach-b
Andrzej Branicki

Książka adresowana do wszystkich miłośników astronomii, aktywnych obserwatorów zjawisk astronomicznych oraz erudytów, którzy pragną sobie przyswoić podstawy obserwacji nieba.

3
swiat-na-rozdrozu-b
Marcin Popkiewicz

Po przeczytaniu Świata na rozdrożu zrozumiesz powiązania pomiędzy, zdawałoby się odległymi, dziedzinami. Zrozumiesz też, jak wielkie zmiany nas czekają i dlaczego świat już wkrótce będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj.

2
matematyka-zycia-b
Ian Stewart

Dzięki matematyce uczonym udaje się wyjaśnić ukrytą złożoność roślin i zwierząt, rzucić nowe światło na zachowanie i wzajemne oddziaływanie organizmów.

jak-przetrwac-wsrod-czarnych-dziur-b
Blomquist Jeff, Goldberg Dave

Prosty język i humor – ten przewodnik oprowadzi cię po wszystkich najważniejszych odkryciach współczesnej fizyki. Usiądź wygodnie i zanurz się w świecie fizyki… 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, nauki ścisłe
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 399  razy.