W selker.pl kryminałami rządzi Camilla Läckberg, lecz nie z „Pogromcą lwów”, a starszą książką „Zamieć śnieżna i woń migdałów”.

Co ciekawe w dziesiątce bestsellerów nie znajdziemy ani jednego polskiego autora…


Notowanie z dnia:  19 Październik 2015


10
Krew, którą nasiąkła

Północna Szwecja za kręgiem polarnym. W małej wiosce Jukkasjärvi zostaje brutalnie zamordowana pastor parafii, Mildred Nilsson.

9
ksiezniczka-z-lodu-b

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo.

8
wolanie-kukulki-b

Powieść kryminalna J. K. Rowling wydana pod pseudonimem! Książką Wołanie kukułki brytyjska autorka bestsellerów rozpoczyna cykl o detektywie Cormoranie Strike’u.

7
czlowiek-nietoperz-b

Głośny debiut norweskiego mistrza kryminału Jo Nesbø – nagrodzony Szklanym Kluczem. Powieść, w której po raz pierwszy na scenie zbrodni pojawia się udręczony alkoholik i genialny glina Harry Hole.

6
Mózg Kennedy'ego

Henning Mankell gra niedopowiedzeniami, mnoży przypuszczenia i gubi tropy. Jego powieść pokazuje, że wszystko i wszyscy to tryby w maszynie rządzącej naszym światem.

5
Aż gniew twój przeminie

Zakochani nastolatkowie, Wilma i Simon, nurkują późną jesienią w jeziorze Vittangijärvi, na dnie którego spoczywa kilkudziesięcioletni wrak samolotu.

4
zabic-drozda-2013-rebis

Lata trzydzieste XX wieku, małe miasteczko na południu USA. Atticus Finch, adwokat i głowa rodziny, broni młodego Murzyna oskarżonego o zgwałcenie biednej białej dziewczyny Mayelli Ewell. Prosta sprawa sądowa z powodu wszech panującego rasizmu, urasta do rangi symbolu.

3
upiory-b

Dochodzi do zabójstwa z rodzaju tych, które zasługują najwyżej na krótką notkę w gazecie: młody zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony.

2
millenium-mezczyzni-ktorzy-nienawidza-kobiet

Pierwsza z trzech książek w serii Millennium Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet – debiut Stiega Larssona to niezwykła historia kryminalna, napisana z ogromnym wyczuciem współczesności, skutecznie, dokładnie i profesjonalnie.

Zamieć śnieżna i woń migdałów

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia Martin Mohlin, młody policjant, udaje się na wyspę Valön, by poznać rodzinę swojej narzeczone 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, kryminał, horror i sensacja
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1688  razy.