Pod koniec ubiegłego roku Iskry wydały 3 książki Stefana Themersona. Znalazły się one na liście notowania bestsellerów wydawnictwa w lutym, lecz bezkonkurencyjny okazali się przedwojenni twórcy: Skamandryci (Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Jan Lechoń, Marian Hemar) oraz Tolkien.


Notowanie z dnia:  28 Luty 2014


10
o-zmiennosci-zycia-b
Tadeusz Gadacz

U progu XXI wieku Tadeusz Gadacz – filozof, śladem dawnych nauczycieli mądrości, uczy siebie i nas, trudnej sztuki życia.

9
o-umiejetnosci-zycia-b
Tadeusz Gadacz

U progu XXI wieku Tadeusz Gadacz – filozof, śladem dawnych nauczycieli mądrości, uczy siebie i nas, trudnej sztuki życia.

8
czy-wikingowie-stworzyli-polske-b
Zdzisław Skrok

Według najnowszych odkryć archeologicznych i ich historycznych interpretacji państwo polskie powstało w wyniku militarnego przewrotu, dokonanego przez skandynawskich Waregów przybyłych z Rusi Kijowskiej w początkach X wieku…

7
wiem-co-mowie-czyli-dialogi-uzdrawiajace-b
Józef Hen

Książka ta, składająca się z wywiadów, których Józef Hen udzielił w ciągu wielu lat różnym rozmówcom, stanowi pewną opowieść – poniekąd autobiograficzną, bo mówi przecież sam pisarz.

6
Książka
Karol Modzelewski

Wspomnienia wybitnego historyka mediewisty, działacza politycznego, jednego z grona najbardziej znanych opozycjonistów z czasów Polski socjalistycznej.

5
euklides-byl-oslem-b

Themerson zajmuje postawę sceptyka i racjonalisty tropiącego absurdy i paradoksy ukryte w pozornie logicznym porządku ludzkiego świata.

4
wyspa-hobsona-b

Tytułowa wyspa, odcięty od świata spłachetek ziemi na Atlantyku, staje się nagle przedmiotem zainteresowania służb specjalnych różnych państw…

3
tom-harris-b

Filozoficzna opowieść o wątku kryminalnym. Rozpoczyna się w Londynie, w jesienny poranek 1938 roku, gdy spod komisariatu policji na Paddingtonie wyrusza Tom Harris, za którym podążają w pewnej odległości dwaj policjanci w cywilu…

2
szopki-1922-1931-cyrulika-i-pikadora-warszawskiego-b
Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Jan Lechoń, Marian Hemar

Pisane dla sceny teatrzyku i zaraz potem ogłaszane drukiem szopki skamandryckie zdały doskonale oba egzaminy – z wyczucia historii współczesnej i poczucia humoru.

hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem-okladka-filmowa-2-b

Arcydzieło literatury fantasy. W 2012 roku ukazała się filmowa adaptacja książki w reżyserii Petera Jacksona. Lektura szkolna.  
 

Katagoria: bestsellery drukowane, Iskry
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 627  razy.