Na liście bestsellerów obcej fantastyki w empik.com dużo powieści autorów rosyjskich z kręgu „Uniwersum Metro 2033″, lecz na 1 miejscu powieść mistrza horroru w nietypowej roli – Stephena Kinga. Jego 1 tom „Mrocznej wieży” został bestsellerem lipca.


Notowanie z dnia:  29 Lipiec 2015


10
ziemiomorze-b

Po raz pierwszy w jednym tomie! „Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa.

9
Piąta fala

Rick Yancey w książce pt. „Piąta fala” przedstawia historię ludzi, którzy przetrwali inwazję obcych na Ziemię.

8
Trylogia ciągu: Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo

Kultowa trylogia Gibsona, zapoczątkowana „Neuromancerem”, za którego autor otrzymał najważniejsze nagrody światowej fantastyki: nagrodę im. Philipa K. Dicka, Hugo i Nebulę. Pierwsze wydanie zbiorcze.

7
Starter - Lissa Price

Callie straciła rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat.

6
ciemne-tunele-uniwersum-metro-2003-b

Szereg zagadek i niedokończonych wątków z „Metra 2033″ Glukhovsky’ego znalazł niespodziewane rozwiązanie i kontynuację w „Ciemnych tunelach”.

5
metro-2034-b

Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji WOGN, minął niespełna rok. Czarni, ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy w czeluściach moskiewskiego metra przetrwali atomową apokalipsę, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy.

4
futu-re-b

Ktoś musi to robić – czuwać, by ów nowy wspaniały świat nie runął pod ciężarem przeludnienia, dbać, by jego kruchej równowagi nie zniszczyły zwierzęce instynkty człowieka. Ktoś musi troszczyć się o to, by ludzie żyli tak, jak przystoi nieśmiertelnym. Tym kimś jestem ja.

3
metro-2033-b

Thriller SF, którego wartka akcja i niezwykle sugestywnie przedstawiony świat nie pozwolą ci się od niego oderwać aż do ostatniej strony, to nie tylko wspaniała rozrywka i uczta dla czytelnika.

2
marsjanin

Mark został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią.

Mroczna wieża. Tom 1. Roland

Na jałowej, spieczonej ziemi, przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie czy jeden ze światów równoległych, istniejących obok naszego, pozostały tylko ślady dawnej upadłej cywilizacji. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, fantastyka
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1578  razy.