W księgarni Ravelo bestsellerem lektur szkolnych dla szkoły podstawowej został powieść Miry Jaworczakowej „Oto jest Kasia”.

Ale  każda z książek na liście to nie tylko zakup wymaganych lektur – ale i powrót do szkoły.


Notowanie z dnia:  19 Sierpień 2015


10
120 przygód Koziołka Matołka. Księga 1

„120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego to napisane z humorem przygody kultowego już koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie „kozy kują”, dosyć często wpada w tarapaty.

9
Chłopcy z Placu Broni

Dzieje gromadki chłopców – uczniów budapesztańskiego gimnazjum – którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły.

8
Pan Samochodzik i templariusze

Aby znaleźć skarb potrzebna jest niemała wiedza, spryt i… dużo szczęścia.

7
Spotkanie nad morzem

Samolubna, wiecznie niezadowolona jedynaczka – dziewięcioletnia Danusia – spędza wakacje nad morzem, gdzie poznaje niewidomą dziewczynkę.

6
harry-potter-i-kamien-filozoficzny-b

Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi?

5
Akademia Pana Kleksa

Wspaniały nauczyciel – Pan Kleks – nie uczy nudnej matematyki, lecz potrafi pobudzić w dzieciach wyobraźnię, uczy samodzielnie myśleć…

4
karolcia-b
Maria Kruger

Książka Marii Krueger, opowiadająca o Karolci, która znalazła zaczarowany koralik, od wielu, wielu lat jest ulubioną lekturą polskich dzieci.

3
Sposób na Alcybiadesa

Cóż, czego się nie robi dla sprawy… Aby zdobyć sposób, warto nawet uciec się do porwania i tortur!

2
Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Bohaterem utworu jest mały Eskimos od dzieciństwa nawykły do trudnej pracy myśliwego i egzystencji w warunkach polarnych.

Oto jest Kasia

Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i domownikami, przestaje się uczyć.. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, edukacyjne i pedagogiczne, Ravelo
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1648  razy.