Ukraina na 1 miejscu stron gazet i… w notowaniu książek literatury faktu we wrześniowym notowaniu księgarni Woblink.


Notowanie z dnia:  16 Wrzesień 2014


10
nasz-papiez-i-zamiatacze-ulic-b

Dla komunistycznych władz polskich pierwsza pielgrzymka Papieża Polaka, była ogromną, niewyobrażalną dotąd akcją policyjną…

9
siniaki-historie-zranionych-kobiet-b

Szesnaście kobiet, szesnaście historii opowiadanych niemal w pierwszej osobie, bez ogródek, ponieważ cierpienie i zło, które powoduje sińce na ciele i duszy, musi być koniecznie opowiedziane.

8
samotnosc-portugalczyka-b

Każdy kraj ma swoją turystyczną sztampę. Portugalię też da się sprowadzić do paru słów, które zna każdy turysta: porto, fado, saudade. Tyle powinno turyście wystarczyć.

7
dawid-i-goliat-jak-skazani-na-niepowodzenie-moga-pokonac-gigantow-b

Inspirujące historie ludzi, którzy musieli walczyć o swoje z pozornie niepokonanym przeciwnikiem, Gladwell analizuje z właściwą sobie błyskotliwością, podsuwając bezcenne wnioski i rady.

6
dlaczego-przestalem-byc-zydem-spojrzenie-izraelczyka-b

Ponieważ źle znoszę fakt, że prawo izraelskie narzuca mi przynależność do jakiejś fikcyjnej wspólnoty etnicznej…

5
chiny-w-dziesieciu-slowach-b

Dziesięć słów-kluczy otwiera przed nami świat paradoksów. Pokazuje Chiny, w których ludzie handlują krwią, gdzie moralność nie istnieje, a umiejętność bujania jest cnotą.

4
miedzy-demokracja-a-oligarchia-b
Anna Michałowska

Na przykładzie gmin w Poznaniu i Swarzędzu pokazuje mechanizmy funkcjonowania i politykę władz gminy żydowskiej w epoce nowożytnej…

3
zapiski-spod-wezglowia-czyli-notatnik-osobisty-b

apiski spod wezgłowia japońskiej damy dworu znanej nam pod przydomkiem Sei Shonagon (z przełomu X i XI wieku) uważane są za początek tego gatunku w Japonii i jeden z jego najpiękniejszych przykładów.

2
czy-jestes-psychopata-fascynujaca-podroz-po-swiecie-obledu-b

a pozornie rozrywkowa lektura wydobywa na światło dzienne niewygodne prawdy i zachęca do stawiania pytań o to, jak definiować normalność w świecie, w którym coraz częściej ocenia się nas po naszych najbardziej skrajnych zachowaniach.

zwrotnik-ukraina-b

Zwrotnik Ukraina to wyjątkowy zbiór esejów, w którym pisarze, historycy, socjologowie, świadkowie wydarzeń opowiadają o dniach, które zapisują się właśnie na kartach historii pewnego narodu, zmieniając przyszłość świata. 
 

Katagoria: bestsellery ebooków, biografie i dokument, Woblink
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 500  razy.