Romans, kryminał na wysokich pozycjach nie dziwi: „Lawendowe pola” na 1 miejscu notowania, „Dziewczyna z pociągu” na drugim.

Lecz w styczniu wysokie pozycje zajmują również książki niebeletrystyczne. Duże zainteresowanie Chinami {„Chiny w dziesięciu słowach” oraz „Chiny-ZSRR. Zimna wojna w świecie komunistycznym”); wysoko biografia Tadeusza Mazowieckiego („Droga Tadeusza Mazowieckiego”).


Notowanie z dnia:  26 Styczeń 2016


10
Cudaczek Wyśmiewaczek

Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który… żyje śmiechem.

9
Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Bohaterem utworu jest mały Eskimos od dzieciństwa nawykły do trudnej pracy myśliwego i egzystencji w warunkach polarnych.

8
W sercu pustyni

Layla musi poślubić o czterdzieści lat starszego Hassana. Taka jest ostatnia wola jej zmarłego ojca.

7
wilk-z-wall-street-b

Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu.

6
Alibi

Ekscytujący thriller prawniczy niekwestionowanej mistrzyni suspensu.

5
Droga Tadeusza Mazowieckiego

Za co ceniony jest były premier? Za które posunięcia był szczególnie krytykowany? Skąd wzięła się „gruba kreska” z którą zawsze będzie kojarzony?

4
Chiny - ZSRR. Zimna wojna w świecie komunistycznym

To na pewno najpełniejsza, jaka się dotychczas ukazała w literaturze światowej, historia przebiegu rozłamu chińsko-radzieckiego.

3
chiny-w-dziesieciu-slowach-b

Dziesięć słów-kluczy otwiera przed nami świat paradoksów. Pokazuje Chiny, w których ludzie handlują krwią, gdzie moralność nie istnieje, a umiejętność bujania jest cnotą.

2
Dziewczyna z pociągu

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. […] I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.

Lawendowe pola

Trzy siostry. Trzy historie. Jeden spokojny dom. Ukryty wśród lawendowych pól, wypełniony wspomnieniami beztroskiej radości dzieciństwa. 
 

Katagoria: bestsellery ebooków, Nexto.pl
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 4106  razy.