W majowym notowaniu książek wydawnictwa Copernicus Center Press najważniejszym dla kupujących było pytanie o granice nauki.


Notowanie z dnia:  31 Maj 2014


10
czy-fizyka-i-matematyka-to-nauki-humanistyczne-b

Czy jest prawdziwe powiedzenie, że wszystkie nauki dzielą się na fizykę i zbieranie znaczków? W takim razie co z matematyką?

9
przekroj-przez-wszechswiat-b

Bogato ilustrowana książka prowadzi czytelnika krok po kroku poprzez skale przestrzenne Wszechświata: od najpotężniejszych struktur kosmicznych, aż po pojedyncze cząstki elementarne.

8
stworzenie-i-poczatek-wszechswiata-b

Jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową? Jak ma się biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka?

7
bog-i-nauka-moje-dwie-drogi-do-jednego-celu-b

Michał Heller w pasjonującej rozmowie z włoskim dziennikarzem Giulio Brottim opowiada o dwóch na pozór wykluczających się wartościach, które ukształtowały jego życie: religii i nauce.

6
filozofia-przypadku-kosmiczna-fuga-z-preludium-i-coda-wyd-2-poprawione-b

Autor Filozofii przypadku proponuje szersze spojrzenie. Odwołując się do historii pojęcia przypadku i jego ewolucji wskazuje miejsce, jakie przypadki zajmują w strukturze całego Wszechświata.

5
moralnosc-mozgu-co-neuronauka-mowi-o-moralnosci-b
Patricia S. Churchland

W Moralności mózgu Patricia Churchland zabiera czytelnika w podróż po świecie najnowszych odkryć neuronauki i ewolucjonizmu.

4
nowa-historia-ewolucji-czlowieka-b

W którym momencie ewolucji człowieka powstało to, co oddziela nas od pokrewnych nam stworzeń? I, pytanie które chyba najbardziej dręczy Autora, dlaczego to właśnie nasz rodowód okazał się tak znakomity?

3
sens-zycia-i-sens-wszechswiata-b
Michał Heller

Jeżeli Wszechświat ma sens, to sens ten prawdopodobnie obejmuje także człowieka, ponieważ człowiek jest częścią, więcej: elementem struktury Wszechświata.

2
negocjacje-b

Jak negocjować w sposób słuszny, skuteczny i ekonomicznie efektywny? W książce Autorzy przedstawiają trzy modele negocjowania – argumentacyjny, topiczno-retoryczny i ekonomiczny.

granice-nauki-b

Zdaniem Michała Hellera, kluczem do zrozumienia rzeczywistości jest matematyczno-empiryczna metoda nauki, która sama w sobie mówi wiele na temat Wszechświata. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, Copernicus Center, nauki ścisłe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 407  razy.