Notowanie z dnia:  27 Grudzień 2013


10
dawne-wyroby-ze-stopow-zelaza-b
Czapliński Kazimierz

W tej monografii omówiono i scharakteryzowano tworzywa żelazne, stosowane do budowlanych elementów konstrukcyjnych w drugiej połowie XIX wieku i w początkowych latach XX wieku.

9
wykonywanie-podlog-i-okladzin-z-materialow-mineralnych-b
opracowanie zbiorowe

Podręcznik przeznaczony dla glazurników i posadzkarzy oraz uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

8
konstrukcje-metalowe-czesc-1-podstawy-projektowania-b
Łubiński Mieczysław, Filipowicz Andrzej, Żółtowski Wojciech

W książce podano podstawy obliczania i wymiarowania elementów konstrukcji stalowych, a więc prętów rozciąganych, ściskanych i zginanych, a także połączeń.

7
podstawy-mechaniki-budowli-b

W książce przedstawiono zarys teorii konstrukcji, w tym elementy mechaniki teoretycznej [ogólnej], mechaniki budowli i wytrzymałości materiałów.

6
zarys-geotechniki-b
Wiłun Zenon

Podręcznik akademicki z zakresu geotechniki zawierający podstawową wiedzę na temat gruntu, sposobów wyznaczania i oceny parametrów gruntowych oraz ich zastosowania w szeroko pojętej praktyce inżynierskiej w budownictwie.

5
obliczanie-konstrukcji-zelbetowych-wedlug-eurokodu-2-b
Knauff Michał

W książce zostały przedstawione podstawowe zasady obliczania według Eurokodu 2 konstrukcji żelbetowych, ze wzmiankami o konstrukcjach sprężonych i konstrukcjach niezbrojonych.

4
konstrukcje-stalowe-podstawy-i-elementy-b
Rykaluk Kazimierz

Charakterystyka konstrukcji stalowych. Wytwarzanie stali i asortyment wyrobów. Wybrane zagadnienia metaloznawstwa. Właściwości wytrzymałościowe stali. Wymiarowanie konstrukcji stalowych. Połączenia trzpieniowe, spawane Belki pełnościenne. Słupy osiowo ściskane . Płaskie dźwigary kratowe.

3
wspolczesna-architektura-proekologiczna-b
Marchwiński Janusz, Zielonko-Jung Katarzyna

Publikacja poświęcona jest rozwiązaniom proekologicznym stosowanym we współczesnej architekturze.

2
obciazenia-budynkow-i-konstrukcji-budowlanych-wg-eurokodow-cd-b

Książka jest niezbędnym wstępem i podstawą do projektowania wszelkich konstrukcji budowlanych. Dotyczy zagadnień określonych w Eurokodzie 1 – obciążeń, uwzględnia najnowsze normy europejskie.

projektowanie-podlog-przemyslowych-b

W książce są opisane rozwiązania aktualnych zagadnień związanych z projektowaniem przemysłowych podłóg betonowych, ważnych zarówno dla współczesnego budownictwa przemysłowego, jak i ogólnego. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, budownictwo
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 369  razy.