Aktorzy i muzycy rzucili się do piór. Może pisarze powinni zacząć występować w filmach i dawać czadu na koncertach?

Na szczęście wśród bestsellerów z kategorii biografia i dokument znajdziemy perełki, jak ta o Lwowskiej szkole matematycznej.


Notowanie z dnia:  5 Grudzień 2014


10
marek-dyjak-polizany-przez-boga

Marek Dyjak, kultowa postać polskiej piosenki, w rozmowie ze słynnymi „wywiadowcami”: Arkadiuszem Bartosiakiem i Łukaszem Klinke. Szczera do bólu opowieść o życiu i śmierci, wzlotach i upadkach, miłości i stracie…

9
cr7-cristiano-ronaldo-maszyna

CR7 przeszedł długą drogę od brzydkiego chłopaka z Madery do statusu ikony współczesnej piłki nożnej.

8
taka-jestem-i-juz

Wspomnienia i felietony Magdaleny Zawadzkiej, jednej z najlepszych polskich aktorek, napisane lekko i z humorem. Pod tą lekkością kryje się jednak wiele głębokich przemyśleń.

7
religa-czlowiek-z-sercem-w-dloni-b

Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu Bogowie opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi.

6
marek-piekarczyk-zwierzenia-kontestatora

Wokalista kultowego TSA wspomina swoich idoli i przyjaciół, wyprowadzkę z domu, szykanowanie przez MO, spełniające się przepowiednie i pełne przygód wędrówki po Polsce.

5
wojt-jedziemy-z-frajerami-cale-moje-zycie

Dla milionów Polaków Janusz Wójcik to jednak wciąż najpiękniejsze piłkarskie wspomnienia, ostatnie wielkie polskie sukcesy, unikalne metody motywacji, kąśliwy język i niezrównane poczucie humoru.

4
obywatel-stuhr

W rozmowach z Ewą Winnicką opowiadają o swoich najbliższych i o trudnej sztuce łączenia pracy z życiem prywatnym, które wciąż jest pod obstrzałem bulwarówek.

3
genialni-lwowska-szkola-matematyczna

Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Mazur, Antoni Łomnicki i wielu innych uczonych tworzyło w latach międzywojennych tzw. lwowską szkołę matematyczną.

2
michael-jordan-zycie

Kultowa biografia króla koszykówki, powszechnie uznawana za najlepszą książkę o Michaelu Jordanie, jaka kiedykolwiek się ukazała.

religa-biografia-najslynniejszego-polskiego-kardiochirurga-b

Bezpośredni, szczery, pogodny. Ufny, za swoimi stawał murem. Chętnie dzielił się wiedzą, umożliwiał awans. Ale nie zniósłby, gdyby mu ktoś stawiał pomnik z cnót. 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, biografie i dokument
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 496  razy.