Na liście bestsellerów przeważają przewodniki poświęcone krajom europejskim. Czyżbyśmy planując wakacje zrezygnowali z kierunków afrykańskich (Egipt, Tunezja, Maroko), nie wypominając już o bardziej odległych krainach?

W maju, na 1 miejscu bestsellerów wydawnictwa Bezdroża, przewodnik „Bałkany. Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Kosowo”.


Notowanie z dnia:  31 Maj 2016


10
petersburg-miasto-bialych-nocy-b

Czas przekonać się, ze dawna stolica rosyjskiego imperium może z powodzeniem konkurować z Paryżem czy Amsterdamem.

9
Nowy Jork. Udany weekend

Kiedyś malutka indiańska osada, dziś wielka metropolia, będąca jednym z najmodniejszych i najbardziej zróżnicowanych pod względem narodowości miast świata.

8
barcelona-udany-weekend-b

W tym mieście wielkich architektów, takich jak Antoni Gaudi czy Josep Piug, turysta zachwyci się nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale również smakiem tutejszej kuchni i prawdziwego katalońskiego wina.

7
Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. 888 portów i zatok

Przewodnik w bardzo praktyczny, atlasowy sposób prezentuje wybrzeże Słowenii, Chorwacji i Czarnogóry. Na mapy całego wybrzeża naniesione są powiększone plany portów, marin i zatok.

6
Tatry Polskie i Słowackie. Przewodnik z górskiej półki

Zasadniczą część przewodnika Tatry Polskie i Słowackie stanowią propozycje wycieczek – opisy (uzupełnione mapami, profilami wysokościowymi i zdjęciami)

5
Paryż. Udany weekend

Czy jest ktoś, kto może przedstawić Paryż lepiej niż Michelin? Każde z paryskich miejsc jest unikalne i niepowtarzalne. Subtelna alchemia wyczuwalna w ich atmosferze sprawia, ze od razu wiemy, gdzie jesteśmy.

4
Białoruś. Historia za miedzą

Białoruś bukolicznej kultury wiejskiej. Białoruś spod znaku krzyża i spod znaku sierpa i młota. Białoruś gospodarki planowej i dziewiczej przyrody.

3
Słowacja. Zielony przewodnik

Słowacja jest dobra na każdą porę roku. Najpiękniej jest jesienią, gdy niższe partie gór, porośnięte w większości lasami mieszanymi, pokrywają się różnorodnymi barwami.

2
gruzja-armenia-oraz-azerbejdzan-magiczne-zakaukazie-b

Na obieżyświatów czekają tu prastare monastery i twierdze, tajemnicze chaczkary i wiejskie wieże obronne.

Bałkany. Bośnia i Hercegowina, Serbia, Macedonia, Kosowo. Wydanie 5

Bałkany to region, który ma moc przyciągania, wręcz uzależniania. Przyczyny bywają rozmaite… 
 

Katagoria: bestsellery drukowane, Bezdroża, wakacje i podróże
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1265  razy.